Otázky a odpovede

Kto vymyslel Spirituálnu regresnú terapiu LBL?

Priekopníkom tejto metódy je psychológ Dr. Michael Newton a zaoberá sa poradenskou činnosťou, je znalcom odboru hybnoterapie. Je autorom išpiratívnych diel, ktoré sú u nás vydané v 4. knihách: Cesty duší, Osudy duší, Učení duší a Vztahy duší.

Čo znamená LBL?

Je to skratka anglického názvu Life Between Life a znamená Život medzi Životmi. 

Ako dlho stretnutie trvá?

Dĺžka stretnutia je individuálna, treba počítať s dvoma až štyrmi hodinami. Najlepšie je dopriať si celý voľný deň, určite budete potrebovať spracovať vaše zážitky a potrebujete čas na uzemnenie sa.

Čo ak sa nedokážem uvoľniť a nebude na mňa pôsobiť hypnóza?

Je možné, že od terapie príliš veľa očakávate a nemusíte sa dokázať uvoľniť, alebo nejaký vnútorný blok, či váš strach nedokážeme spolu prekonať.
Ja vám môžem sľúbiť iba to, že sa zo všetkých síl budem snažiť urobiť stretnutie s vami najlepšie, ako vo svojej momentálnej profesnej úrovni budem schopná. Ak by sa nepodarilo vás priviesť do priestoru Života medzi Životmi, môžeme sa o to pokúsiť o určitý časový úsek neskôr. Všetky stretnutia však prinášajú regeneráciu, relax a harmonizáciu, upokojenie sa a vhľad do vlasného vnútra.

Je hypnóza nebezpečná?

Uvedený stav, ako je hypnóza zažívame každý večer, ako súčasť prirodzeného procesu pri prechádzaní z polospánku do hlbokého spánku. A každé ráno keď sa zo spánku preberáme, zažívame proces v opačnom poradí.
Všetko si uvedomujeme, len sa nám už nechce rozprávať sa s nikým, je nám sladko a relaxovane, nechceme byť rušení.
A ak vtedy terapeut jemným, ale rozhodným spôsobom smeruje sústredenie, ste schopný mu popísať kadiaľ sa vaše podvedomie práve túla.

Ako viem, že som v hypnotickom tranze?

Mechanizmus hypnózy môžeme vysvetliť objasnením fungovania ľudského mozgu v priebehu dňa. 

  1. Beta stav je plne bdelý stav.
  2. Alfa stavy zahŕňajú tranz plytkej, strednej a hlbšej roviny.
    - plytšie fázy sú tie, ktoré dosahujeme v meditácii.
    - stredný stupeň je všeobecne spojený s vyvolaním spomienok z detstva a tráum z minulosti. Táto rovina je vhodná na úpravu návykov. (fajčenie, hmotnosť...)
    - hlbšie stavy alfa sa týkajú návratu do minulých životov.
  3. Théta stav zodpovedá hĺbke do ktorej sa dostávame tesne pred stratou vedomia.
    Odkrýva oblasť nadvedomej mysle, ktorá odhaľuje našu duchovnú činnosť v živote medzi životmi.
  4. Delta rovina je stav hlbokého spánku.

Záleží na veku pri Spirituálnej regresnej terapii?

Nahliadnuť do Domova - Života medzi životmi má význam najmä pre hľadajúceho človeka, ktorý využil na svojej ceste za poznaním všetky dostupné metódy. Má už mnohé veci a javy v svojom živote ujasnené, emocionálne vyrovnané a vtedy má na neho terapia úžasný harmonizujúci účinok. 
Samozrejme vek nieje presne ohraničený, avšak mladší ľudia dostanú od svojho podvedomia menej informácií, pravdepodobne im dôležité momenty z ich života budú tlmočené iba náznakovo nech sa naozaj postavia k svojmu životu zodpovedne a rozhodnú sa sami za seba. 

Spím počas hypnózy?

Veľa ľudí, ktorí majú už pred touto terapiou skúsenosti s hypnózou tvrdia: Keď som bol v hypnóze predtým, myslím, že som nespal naozaj...

Treba objasniť, že človek v hypnóze by rozhodne nemal spať naozaj, inak by nebol schopný odpovedať na otázky :-)

Bojím sa toho čo sa o sebe dozviem!

Človek sa dozvie informácie, ktoré majú na jeho ďalší život a vývoj posilňujúci vplyv. Práve táto metóda vám objasní, že omyly sú neoddeliteľnou súčasťou rastu a dozviete sa to v láskyplnom odpúšťajúcom prostredí. Zažijete kľud a povznášajúcu vyrovnanosť svojej existencie v duchovnom Domove!

Existuje Boží súd?

ŽIADNY SÚD
V stave duše nikdy nesúdite, či ste prešli karmou alebo nie a ani nikto nesúdi vás! Keď sa vraciate naspäť do Duchovného Domova a zdanlivo ste nezložili životnú zkúšku… ste ocenení za to, že ste sa inkarnovali. Nikdy nenastane doba, že by vás niekto súdil, či ste dokončili lekciu alebo nie. Je vám vzdaná čest za to, že ste kráčali po ceste, nieje dôležité, ktorým smerom ste kráčali. 

Mýty a fakty o hypnóze

Mylná predstava 1: Hypnotizovaná  osoba je ovládaná hypnotizérom a urobí alebo povie čokoľvek, čo hypnotizér nariadi. 

Fakt 1: To nie je pravda. Bez ohľadu na to, ako hlboko ste v hypnotickom tranze, budete aj naďalej mať nad sebou kontrolu počas celého sedenia. Neurobíte nič, čo robiť nechcete, alebo je vám nepríjemné alebo odporuuje vášmu presvedčeniu.

Mylná predstava 2: Ľudia sa zaseknú v hypnóze a nemôžu sa z nej dostať  kedykoľvek chcú. 

Fakt 2: To nie je pravda. Ľudia môžu skončiť hypnózu, kedykoľvek budú chcieť.

Mylná predstava 3: Hypnóza pôsobí iba na naivných a ovplyvniteľných ľudí. 

Fakt 3: To nie je pravda. Výskum ukázal, že drvivá väčšina ľudí môže prosperovať z hypnózy. Okrem toho hypnabilita alebo schopnosť reagovať na podnety znamená iba, že máte schopnosť efektívne využívať hypnózu. Vôbec to súvisí naivitou či ovplyvniteľnosťou.

Mylná predstava 4: Počas hypnózy, ľudia sú nevedomí.

Fakt 4: To nie je pravda. Počas hypnózy, ľudia nie sú spánku alebo bezvedomí. Môžu sa cítiť veľmi uvoľnene a zároveň sú aktívnymi účastníkmi hypnotického sedenia.